ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΚΛΙΜΑΚΑ

ΣΧΟΛΕΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΡΙΑΣ (ΣΔΕ)

Κατάλογος Σχολείων Δεύτερης Ευκαιρίας (ΣΔΕ) και Τμημάτων Εκτός Έδρας

Pin It

ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ (ΣΔΕ) ΚΑΙ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ

(Σύμφωνα με την πρόσκληση αποσπάσεων εκπαιδευτικών σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας (ΣΔΕ) 2015-2016)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

Α/Α

ΝΟΜΟΣ

ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

ΗΠΕΙΡΟΥ

1

ΑΡΤΑΣ

ΑΡΤΑΣ

Περιφερειακή Οδός Άρτας (έναντι Δημαρχείου), Άρτα τκ 47100

26810-74354

Τμήμα Φιλιππιάδας  

 

2

ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Κωνσταντινουπόλεως 1 (Μουσικό Γυμνάσιο Ιωαννίνων), Ιωάννινα, ΤΚ 45445

26510-65187

ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

3

ΑΙΤΩΛΟ-
ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

ΑΓΡΙΝΙΟΥ

Δεληγιώργη 27, τκ 30100, Αγρίνιο

26410-56100, 26410-56801

4

ΗΛΕΙΑΣ

ΠΥΡΓΟΥ

2ο Χιλ. Εθνικής Οδού Πύργου - Κυπαρισσίας, ΤΚ 27100

26210-20350

Τμήμα Ζακύνθου

 

 

5

ΑΧΑΪΑΣ

ΠΑΤΡΑΣ

Αχαϊκής Συμπολιτείας 20 Ζαβλάνι, Πάτρα, ΤΚ 26441

2610-462086

Τμήμα Αγ.Στεφάνου (ΦΥΛΑΚΕΣ)  

 

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

6

ΚΟΡΙΝΘΟΥ

ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ

Οδός Κορίνθου- Πατρών,ΤΚ 20011, Σχολικό Συγκρότημα Λεχαίου Ν.Κορινθίας

27410-86880

7

ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΣΠΑΡΤΗΣ

Κων/νου Παλαιολόγου 2,ΤΚ 23100 (1ο Ενιαίο Λύκειο Σπάρτης),πάρτη

27310-28825

Τμήμα Μολάων  

 

8

ΑΡΚΑΔΙΑΣ

ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Τέρμα Τεγέας (Συγκρότημα Τεχνικών Σχολείων) Τρίπολη, τκ 22100

2710-222757

2710-222537

9

ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Λεωφόρος Αθηνών 170,(6ο Ενιαίο Λύκειο), Καλαμάτα, τκ 24100

27210-80425

10

ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Παραλιακή Ναυπλίου - Νέας Κίου (κτίριο 1ου Γυμνασίου), Ναύπλιο,τκ 21100

27520-99484

Τμήμα Κρανιδίου

   

ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

11

ΓΡΕΒΕΝΩΝ

1ο ΣΔΕ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΦΥΛΑΚΕΣ)

 

 

12

ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Περιοχή Χλόη Παράρτημα 2ου ΠΕ Καστοριάς ΤΚ 52100, Καστοριά

24670-21001

13

ΚΟΖΑΝΗΣ

ΚΟΖΑΝΗΣ

Αγ.Παρασκευής & Καπετανάκη Ηλία (πρώην κτίριο Τ.ΥΔ.Κ), Κοζάνη,ΤΚ 50100

24610 41077

 

 

Τμήμα Πτολεμαΐδας

 

 

 

 

Τμήμα Σιάτιστας

 

 

14

ΦΛΩΡΙΝΑΣ

ΦΛΩΡΙΝΑΣ

Κων/νου Καραμανλή 56,1ο Λύκειο Φλώρινας, ΤΚ 53100, Φλώρινα

23850-44858 - 23850-44859

 

Τμήμα Αμυνταίου

 

 

ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

14

ΔΩΔΕΚΑ-
ΝΗΣΟΥ

ΡΟΔΟΥ

Μιχαήλ Πετρίδη 29,ΤΚ 84100, Ρόδος

22410-23585 - 22410-23615

15

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΣΥΡΟΥ

Σχολικό Συγκρότημα Ξηροκάμπου ΤΚ 84100, Σύρος

22810-87660

15

 

Τμήμα Νάξου    

15

 

Τμήμα Θήρας    

ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

16

ΛΕΣΒΟΥ

ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

Πιπακού 44 (2ο Γυμνάσιο Μυτιλήνης), ΤΚ 81100, Μυτιλήνη

22510-37401

15

 

Τμήμα Καλλονής

   

17

XIOY

XIOY

Ρίτσου11-13, (2ο Λύκειο Χίου),ΤΚ 82100, Χιος

22710-81860

18

ΣΑΜΟΥ

ΣΑΜΟΥ

Πυθαγόρα 11 (Γενικό Λύκειο Σάμου Βαθύ - Σάμου), ΤΚ 83100

22730-24830

15

 

Τμήμα Καρλοβασίου

   

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ

19

ΔΡΑΜΑΣ

ΔΡΑΜΑΣ

1η Ιουλίου & Χρυσοβέργη, Δράμα, τκ 66100

25210-26880

15

 

Τμήμα Νευροκοπίου

   

20

ΞΑΝΘΗΣ

ΞΑΝΘΗΣ

5οΓυμνάσιο, Νεάπολη Ξάνθης, τκ 67100

25410-84366

15

 

Τμήμα Μύκης

   

15

 

Τμήμα Μάνταινας

   

15

 

Τμήμα Κενταύρου

   

21

ΡΟΔΟΠΗΣ

ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

Χατζηκωνσταντή Ζωίδη 6, Κομοτηνή, ΤΚ 69100

25310-83414

15

 

Τμήμα Οργάνης

   

22

ΡΟΔΟΠΗΣ

ΣΑΠΩΝ

Γυμνασιάρχη Κουτουμάνη 1, (Γυμνάσιο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Σαπών),ΤΚ 69300

25320-21110 - 25320-21114

23

ΚΑΒΑΛΑΣ

ΚΑΒΑΛΑΣ

Χρυσοστόμου Σμύρνης 10, Καβάλα, τκ 65403

2510-245001

24

ΕΒΡΟΥ

ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Αυτοκράτειρας Θεοδώρας 15,(4οΓυμνάσιο Αλεξανδρούπολης),τκ68100, Αλεξ/πολη

25510-89804 - 25510-34235

25

ΕΒΡΟΥ

ΟΡΕΗΙΑΔΑΣ

Ευριπίδου - Ζίγκμπουργκ & Μ.Μπότσαρη (πρώην Στρατόπεδο Σταθάτου- Ορεστιάδα),ΤΚ68200, Ορεστιάδα

25520-23393

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

26

ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

1ο ΣΔΕ (ΝΕΑΠΟΛΗΣ) ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Στρ. Στρεμπενιώτη (1ο&3ο Γυμνάσιο),ΤΚ56760, Νεάπολη Θεσ/νίκης

2310-672715

15

 

2ο ΣΔΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

   

15

 

3ο ΣΔΕ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (ΦΥΛΑΚΕΣ)

   

15

 

ΣΔΕ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ - ΕΥΟΣΜΟΥ

 

 

15

 

ΣΔΕ ΛΑΓΚΑΔΑ

 

 

15

 

ΣΔΕ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΧΟΡΤΙΑΤΗ

 

 

15

 

ΣΔΕ ΔΕΛΤΑ

 

 

27

ΠΕΛΛΑΣ

ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

Κ.Βάρναλη 1,(3ο Γυμνάσιο Γιαννιτσών), ΤΚ58100 Γιαννιτσά

23820-81010 23820-21006

15

 

Τμήμα Έδεσσας

 

 

28

ΠΙΕΡΙΑΣ

ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Μητροπόλεως 2,(4ο Ενιαίο Λύκειο Κατερίνης),ΤΚ 60100, Κατερίνη

23510-22744

29

ΣΕΡΡΩΝ

ΣΕΡΡΩΝ

Σιγής 14(6ο Γυμνάσιο Σερρών), ΤΚ62124, Σέρρες

23210-58811 - 23210-58823

15

 

Τμήμα Ροδόπολης (Κερκίνης)

 

 

30

ΗΜΑΘΙΑΣ

ΝΑΟΥΣΑΣ

Τέρμα Οδού Φιλώτα Κοκκίνου, Νάουσα, ΤΚ59200 (Γενικά Λύκεια)

23320-52161

15

 

Τμήμα Αλεξάνδρειας

 

 

ΑΤΤΙΚΗΣ

31

ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΓ. ΑΝΑΡΙΎΡΩΝ

Πίνδου Δαβάκη 20 Μυκονιάτικα,(2ο Λύκειο Αγ. Αναργύρων), ΤΚ13561

210-8323941

32

ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΧΑΡΝΩΝ

Αριστοτέλους 199& Μητρομάρα 96, Αχαρνές, ΤΚ 13678

210-2409737

33

ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

Μακεδονίας 23& Πελοποννήσου, ΤΚ18121, Κορυδαλλός

210-5693520

15

 

2ο ΣΔΕ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (ΦΥΛΑΚΕΣ)

 

 

34

ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Σωκράτους 167-169& Μεγίστης, ΤΚ17673, (13ο Γυμνάσιο Καλλιθέας)

210-9533008 - 210-9533016

35

ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΛΛΗΝΗΣ

3ο Γυμνάσιο Παλλήνης, Έντισον 3-5, ΤΚ15351, Παλλήνη

210-6669129 - 210-6669144

36

ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

Πετρόμπεη Μαυρομιχάλη 26 & Λακωνίας (Πρώην Μουσικό Γυμνάσιο Πειραιά), τκ18543

210-4935600 - 210-4929933

15

 

Τμήμα Αίγινας

 

 

37

ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πόγραδετς 5, Περιστέρι, ΤΚ 12131

210-5319749

ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

38

ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

ΒΟΛΟΥ

Αναπαύσεως και Χείρωνος (Συγκρότημα Μουρτζούκου), Βόλος, τκ38001

24210-48762

15

 

Τμήμα Ζαγοράς - Μουρεσίου

 

 

15

 

Τμήμα Σκιάθου

 

 

39

ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

1ο Γυμνάσιο Καρδίτσας, ΤΚ 43100 (Όπισθεν Εθν. Σταδίου, κοντά στα Πρακτορεία ΚΠΛ)

24410-73995

15

 

Τμήμα Σοφάδων

 

 

40

ΛΑΡΙΣΑΣ

1ο ΣΔΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

Ιουστινιανού & Κομνηνών, Λάρισα, ΤΚ41223, (5ο ΛύκειοΛάρισας)

2410-670950

15

 

2ο ΣΔΕ ΛΑΡΙΣΑΣ (ΦΥΛΑΚΕΣ)

 

 

 

41

ΤΡΙΚΑΛΩΝ

1ο ΣΔΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Κουτσομυλίων 66,Τρίκαλα, τκ42100, (8ο Δημ. Σχολ. Τρικάλων)

24310-31080

15

 

2ο ΣΔΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (ΦΥΛΑΚΕΣ)

 

 

ΚΡΗΤΗΣ

42

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΤΥΛΙΣΟΥ

Γυμνάσιο Τυλίσου, ΤΚ71500

2810-831145

43

 

 

Τμήμα Μινώα Πεδιάδας

 

 

43

 

ΛΑΣΙΘΙΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Βαϊνια Ιεράπετρας, ΤΚ72200

28420-89736

43

 

 

Τμήμα Σητείας

 

 

43

 

 

Τμήμα Αγ.Νικολάου

 

 

44

ΡΕΘΥΜΝΗΣ

ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Μάχης Κρήτης- Ρέθυμνο, ΤΚ 74100 (4ο Γυμνάσιο Μυσίρια)

28310-35519

43

 

 

Τμήμα Αμαρίου

 

 

45

ΧΑΝΙΩΝ

ΧΑΝΙΩΝ

Ελ. Βενιζέλου 1,(1ο Γυμνάσιο Χανίων), ΤΚ72132

28210-52132

43

 

 

Τμήμα Πλατανία

 

 

43

 

 

Τμήμα Κισσάμου

 

 

ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

46

ΒΟΙΩΤΙΑΣ

ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ

Μινύου 3,(Πρώην Κτίρια Οργανισμού Κωπαϊδας),ΤΚ 32200, Ορχομενός

22610-39045

43

 

 

Τμήμα Θήβας

 

 

43

 

 

1ο ΣΔΕ ΕΛΕΩΝΑ ΘΗΒΩΝ (ΦΥΛΑΚΕΣ)

 

 

47

ΕΥΒΟΙΑΣ

ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

Πλάτωμα Αλιβερίου (έναντι Κέντρου Υγείας), Αλιβέρι,ΤΚ 34500

22230-29824 - 22230-29825

43

 

 

ΣΔΕ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΟΥ - ΛΙΜΝΗΣ - ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ

 

 

48

ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

ΛΑΜΙΑΣ

Λεωφόρος Καλυβίων 154, Καλύβια Λαμίας, ΤΚ35100

22310-66028

49

ΦΩΚΙΔΑΣ

ΑΜΦΙΣΣΑΣ

I.Γιδογιάννου 16, Άμφισσα, τκ33100

22650-79298

ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

50

ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Σχολικό Συγκρότημα Μηλιάς -Κυνοπιαστών ΤΚ49084

26610-44997

 

 

Τμήμα Λευκίμης

   

 

Pin It